Meble do salonu kosmetycznego – liczy się pierwsze wrażenie

O prestiżu salonu piękności świadczy już nie tylko jakość oferowanych usług, ale i jego aranżacja. Klientki już od samego wejścia powinny mieć pewność, że trafiły do miejsca, w którym piękno nie jest obcym pojęciem. Jak o to zadbać? Dobierając idealne meble do salonu kosmetycznego.

Meble do salonu kosmetycznego – liczy się pierwsze wrażenie

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

Na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia mamy 0,1 sekundy, 4-7 sekund, 10 sekund, pół minuty… Różne źródła podają różne informacje, ale przyjmijmy wariant pesymistyczny i aby Twój salon był pozytywnie odebrany masz dosłownie ułamek sekundy. Gdy otwierają się drzwi do gabinetu, często nie zdążysz od razu zareagować, witając klientkę i proponując jej coś do picia. Ale to jest ten moment, w którym ona zauważy wystrój wnętrza i na jego podstawie oceni, czy dokonała właściwego wyboru. Pamiętaj, salon piękności musi być piękny – to Twoja wizytówka. Klientki również chętniej będą opowiadać o Twoim gabinecie, jeśli będzie ekskluzywnym, gustownie zaaranżowanym miejscem.

Skoro już wiesz, dlaczego wystrój salonu kosmetycznego jest istotny w prowadzeniu biznesu, dowiedz się, jak osiągnąć ten efekt.

fotel tapicerowany ludwig przód

Spójrz na markę swojego salonu globalnie i zadbaj o komfort klientów pod każdym względem.

Aranżacja salonu kosmetycznego wymaga szerszego spojrzenia

Nowoczesne salony kosmetyczne przestają być ascetycznymi pomieszczeniami. Teraz liczą się szykowne dodatki, najczęściej w stylu glamour, które dopełnią aranżację salonu piękności oraz potwierdzą, że jego właściciel ma poczucie estetyki.

W miejscu,w którym klientki liczą na relaks i odpoczynek, powinien panować ład i harmonia, dlatego zadbaj o spójność jego wystroju. Dobierz kolorystykę, oświetlenie, lustra oraz dekoracje ścienne w jednym sznycie. Jeśli nie masz czasu na poszukiwania idealnych elementów wystroju, skorzystaj z usług profesjonalnego architekta wnętrz. Dopełnieniem całej aranżacji będą meble.

Wygodne czy eleganckie meble do salonu kosmetycznego?

W wyborze mebli do salonu kosmetycznego nie ma miejsca na kompromisy – powinny być i wygodne, i eleganckie. Na potwierdzenie tych słów weźmy sofę w poczekalni. Wygodny mebel pozytywnie nastroi, a jego elegancka tapicerka podkreśli prestiż salonu. Jeśli zastąpisz ją zwykłymi krzesłami, cały czar pryśnie, a klientka poczuje się jak w kolejce do osiedlowego dentysty. Brak dbałości o szczegóły świadczy o nieprofesjonalizmie i niekorzystnie wpływa na opinię salonu.

Siedziska muszą zapewniać komfort zarówno klientkom jak i pracownikom, aby wykonywana usługa przebiegała w miłej i relaksującej atmosferze. Źle dopasowane meble odstraszą i zniechęcą do powrotu. W salonach, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu takiego jak łóżko czy fotel kosmetyczny, a usługi są wykonywane przy stoliku, np. manicure, doskonale sprawdzą się fotele i krzesła tapicerowane, które słyną zarówno z wygody, jak i elegancji.

Decydując się na modele od sprawdzonego producenta, zyskujesz meble wysokiej jakości o ergonomicznym kształcie i z solidnych materiałów. Co więcej, masz wpływ na ich wygląd. Możesz dobrać kolory oraz faktury pasujące do aranżacji wnętrza.

Meble do salonu kosmetycznego to inwestycja

Zakup mebli do salonu kosmetycznego potraktuj jak inwestycję. Decydując się na fotele, krzesła i sofy marki Jadik, masz gwarancję, że posłużą Ci przez wiele lat i wciąż będą wyglądać jak nowe. Jakość naszych mebli stanowią wysokogatunkowe materiały oraz ogromne, ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji mebli, które goszczą we wnętrzach w całej Europie.

Meble do salonu kosmetycznego – liczy się pierwsze wrażenie
Poprzedni artykuł

Wybieramy stół do jadalni

Więcej
Wybieramy stół do jadalni
Następny artykuł

Jakie powinny być meble hotelowe? 3 najważniejsze cechy

Więcej
Jakie powinny być meble hotelowe? 3 najważniejsze cechy