Drewniany stół rozkładany dla dużej rodziny

Szukasz mebla, który pomieści wiele osób podczas ważnych uroczystości, ale na co dzień nie zajmie zbyt wiele miejsca? Odpowiednią powierzchnię blatu oraz proste przechowywanie gwarantują drewniane stoły rozkładane dla dużej rodziny. Sprawdź, jakie mają zalety.

Drewniany stół rozkładany dla dużej rodziny

Stoły rozkładane – kiedy się przydają?

Chociaż kształt i szczegóły wykończenia mebli są bardzo ważne, decyzje zakupowe zbyt często podejmowane są w oparciu o wszystko, co widoczne gołym okiem, a nie – o zastosowane rozwiązania oraz sprytne mechanizmy, które w znacznym stopniu mogą zwiększyć ich funkcjonalność. Na szczęście odpowiednio dobrane stoły mają do zaoferowania znacznie więcej. Szczególnie kiedy posiadają boczne dostawki lub specjalne wkładki, które można rozłożyć, ilekroć okazują się naprawdę pożądane. Używasz pomieszczenia do wielu różnych celów? Czasami potrzebujesz dodatkowej powierzchni roboczej, żeby w spokoju realizować projekty, świętować w rodzinnym gronie lub aktywnie spędzać czas z pozostałymi domownikami?

Wielki, masywny mebel, który nie będzie wykorzystywany każdego dnia, oznacza oczywiście wielkie kłopoty. Zawsze wtedy, kiedy nie mamy imponującej przestrzeni do zagospodarowania, ale nie chcemy rezygnować z jego możliwości, sprawdzą się specjalne, jeszcze bardziej elastyczne rozwiązania, które dopasują się do potrzeb użytkowników, a jednocześnie nie będą blokować przejścia i nie przytłoczą aranżacji. Kiedy jeszcze warto na nie postawić oraz jakie mają zalety? Oto kilka praktycznych porad, jak wybrać drewniany stół rozkładany dla dużej rodziny, żeby cieszyć się nim jeszcze przez wiele lat.

Przeczytaj również: Naturalne stoły drewniane

Dlaczego drewno?

Największe znaczenie dla domowników, którzy często zmieniają układ mebli, żeby stworzyć odpowiednie warunki dla swoich gości, ma wygodne przechowywanie oraz przestawianie tych najważniejszych i najcięższych elementów wyposażenia. Stoły, które można złożyć, aby zaoszczędzić trochę miejsca, okazują się szczególnie praktyczne nie tylko w przypadku usług gastronomicznych, ale również we wnętrzach prywatnych. Chcąc cieszyć się bajecznie prostą obsługą, trzeba jednak wybrać je wyjątkowo starannie. Nie masz pojęcia, na co zwracać uwagę? Zacznij od… materiału!

Wszystkie specjalne części, które zazwyczaj umieszcza się bezpośrednio pod blatem, takie jak wkładki lub boczne dostawki, stanowią dodatkowe obciążenie dla konstrukcji mebla. Właśnie dlatego lepiej solidnie się zastanowić, zanim sięgniemy po stoły wykonane z nieco lżejszych surowców. Chociaż mniejsza waga powinna ułatwić ich przenoszenie, jednocześnie nie dają one żadnej gwarancji długiego, bezpiecznego użytkowania. Znacznie bardziej wytrzymałym i solidnym rozwiązaniem dla rodziny wielopokoleniowej będą trwałe, stabilne meble stworzone ze starannie wyselekcjonowanego drewna dębowego.

Szczegółowe informacje o zaletach oraz właściwościach stołów drewnianych znajdziesz w artykule: Stół drewniany czy laminowany? Porównanie.

Oto kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać wybierając drewniany stół rozkładany dla dużej rodziny

Drewniany stół rozkładany dla dużej rodziny. Podstawowe kryteria

Chociaż istnieją rzeczy, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy drewniany stół rozkładany dla dużej rodziny, niektóre zasady okazują się uniwersalne. Co zrobić, aby uniknąć późniejszych rozczarowań, a wyposażenie doskonale spełniło swoją rolę? Na samym początku zastanów się, ile miejsca potrzeba do rozłożenia stołu, aby nie zablokować ciągów komunikacyjnych, a każdy gość mógł swobodnie odsunąć krzesło oraz zająć wygodną pozycję. Bardzo ważne są też kwestie techniczne, takie jak dopuszczalne obciążenie blatu, szczegóły wykonania oraz zastosowane przez producenta mechanizmy. Kiedy do wspólnych posiłków zasiada wielu domowników, dodatkowe pole manewru gwarantują oczywiście kompaktowe, prostokątne meble z bocznymi dostawkami. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • Wymiary – Nie musisz się martwić. Kilkadziesiąt dodatkowych centymetrów dodanych do długości stołu z całą pewnością wystarczy, żeby podczas ważnych uroczystości pomieścić wszystkich domowników, bliskich znajomych oraz dawno niewidzianych członków rodziny. Pamiętaj jednak, że ostateczne rozmiary mebla będą zależeć od wielu różnych czynników, takich jak wielkość pomieszczenia oraz preferowana odległość pomiędzy osobami siedzącymi naprzeciwko siebie (która powinna wynosić przynajmniej 1-1,25 m). Zbyt wąski blat skutecznie utrudnia serwowanie dań, rozłożenie nóg oraz zajęcie wygodnej pozycji. Chcesz mieć pewność, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik? Podczas składania zamówienia skonsultuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą dobrać szczegóły projektu do oczekiwań użytkowników.

Najlepszym rozwiązaniem w sytuacjach, kiedy wszystkim gościom musimy zapewnić odpowiednie warunki, są drewniane stoły rozkładane na zamówienie

  • Szczegóły wykonania – Wystarczająca ilość miejsc siedzących to podstawa. Po rozłożeniu stołu musisz dostawić kilka krzeseł? Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się odpowiednie, nie powinieneś wybierać przypadkowych modeli, które akurat znajdą się pod ręką. Powód jest prosty: zbyt nisko lub zbyt wysoko umiejscowiony blat tylko utrudni manewrowanie oraz konsumpcję, a goście bardzo szybko zaczną czuć się niekomfortowo. O czym jeszcze pamiętać? Spore znaczenie ma między innymi układ nóg, który nie powinien blokować miejsca przy stole.
  • Wygląd – Dla nikogo nie jest dziś tajemnicą, że nowe meble powinny idealnie pasować do aranżacji. Niektóre modele z naszej oferty sprawdzą się w klasycznych jadalniach, inne natomiast, dzięki nowoczesnym akcentom oraz śmiałemu wykończeniu, będą królować we wnętrzach industrialnych. Najlepiej, jeśli niektóre elementy dobierzesz samodzielnie – na przykład charakter i barwę drewna lub kształt nóg. Przy tej okazji możesz też zadbać o odpowiednie proporcje, żeby drewniany stół rozkładany dla dużej rodziny pozostał ozdobą wnętrza jeszcze przez wiele lat.

Przeczytaj również: Krzesła fotelowe do jadalni – jak je wybrać?

Drewniane stoły rozkładane Jadik. Te meble mogą Ci się spodobać!

  • Diamant/Bottle – Delikatny, romantyczny wygląd czy funkcjonalna prostota? Na szczęście nie musisz już ograniczać się do gotowych projektów oraz mało elastycznych propozycji producenta. Specjalnie dla niezdecydowanych włączyliśmy do naszej kolekcji piękny mebel z frezowanym blatem, którego ostateczny kształt będzie zależeć wyłącznie od Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na tradycyjne, kwadratowe nogi, otrzymasz stół Bottle. Takie, które rozchodzą się do góry, stworzą natomiast wyjątkowy stół Diamant.
  • Abbey – Charakterystyczny, ciemny kolor drewna oraz solidna konstrukcja to jego znaki rozpoznawcze! Rodzina naszych stołów z dostawkami została zaprojektowana dla wszystkich, którzy chcą pomieścić dużo więcej talerzy, szklanek i parujących półmisków na blacie, a podczas uroczystych obiadów lub ważnych okoliczności swobodnie ugościć dużą grupę przyjaciół lub rodzinę wielopokoleniową.

Szukasz drewnianych stołów rozkładanych dla dużej rodziny, których jakość nie budzi wątpliwości? Sprawdź ofertę Jadik oraz skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby dopasować meble do swoich oczekiwań.

rozkładany stół drewniany abbey do jadalni
Poprzedni artykuł

Kiedy zamawiać meble na wymiar?

Więcej
Kiedy zamawiać meble na wymiar?
Następny artykuł

Stół drewniany czy laminowany? Porównanie

Więcej
Stół drewniany czy laminowany? Porównanie