Hoker do baru – na co zwrócić uwagę?

Eleganckie restauracje, urocze kawiarenki i bufety tętniące życiem. Hoker to popularny mebel, który ma swoje korzenie w wystroju barów. Dziś można go spotkać praktycznie wszędzie. Nie wiesz, jak go wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zakupie hokerów do baru.

Hoker do baru – na co zwrócić uwagę?

Czym są hokery?

Wygodne krzesła fotelowe czy nowoczesne stołki? Chociaż na ogół nie warto iść na kompromisy, czasami po prostu nie ma innego wyjścia. Szczególnie jeśli szukamy wyposażenia do zadań specjalnych: takiego, które będzie pasować do naprawdę wysokich stołów, baru lub wyspy. Hoker to połączenie wszystkiego, co najlepsze w nowatorskich i bardziej tradycyjnych rozwiązaniach.

Pierwsze projekty tych mebli pojawiły się już na początku XX wieku. Zostały natomiast stworzone z myślą o prężnie rozwijającej się branży gastronomicznej. Miały być kompaktowe, zajmować o wiele mniej miejsca oraz przyciągać wzrok klientów. Właśnie temu hokery zawdzięczają swój unikalny charakter. Jak je dopasować? Czym się wyróżniają? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze hokerów do baru.

Przeczytaj również: Jak wybrać drewniany stół do restauracji?

Hoker do baru na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Oto kilka rzeczy, o których dobrze pamiętać, jeśli chcesz wybrać funkcjonalny i estetyczny hoker do baru

Wygoda na pierwszym miejscu

Wybór mebli to prawdziwa sztuka. Nie inaczej jest w przypadku hokerów, czyli wysokich stołków barowych. Chociaż musimy wziąć pod uwagę naprawdę wiele czynników, na pierwszym miejscu zawsze będzie wygoda. Bólu pleców i napięcia mięśni nie wynagrodzą przecież nawet najbardziej apetyczne potrawy i egzotyczne napoje.

Chcesz, aby klienci nie czuli upływu czasu? Siedzenie nie będzie męczące, jeśli hoker będzie posiadać oparcie dla nóg. Ale to nie wszystko. Wiele modeli dostępnych na rynku kształtem przypomina tradycyjne krzesła fotelowe. Ma wsparcie dla pleców, podłokietniki i miękkie obicie. Pamiętaj, że nawet minimalistyczne projekty, takie jak hoker tapicerowany Tower, muszą być stabilne i dobrze dopasowane.

Hokery wysokie do nieba

Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujesz, hoker musi posiadać odpowiednie parametry. Tutaj liczy się precyzja. Właśnie dlatego jeszcze przed zakupem dokonaj niezbędnych obliczeń i pomiarów. Na co zwrócić uwagę? Hoker barowy będzie idealny, jeśli pomiędzy jego siedziskiem a blatem będzie około 25-30 cm różnicy.

Masz niestandardowe wymagania lub zależy Ci na maksymalnej precyzji? Zwróć się do zaufanego producenta mebli tapicerowanych, który wykona Twój zestaw na specjalne zamówienie. Pamiętaj, aby przy okazji uzgodnić pozostałe szczegóły wykonania. Model, który masz na oku posiada podpórkę dla nóg? Upewnij się, że zostanie zamontowana ok. 40 cm poniżej siedziska.

Przeczytaj również: Meble od producenta czy z sieciówki? Co wybrać?

Hoker do baru na co zwrócić uwagę przy zakupie

Hoker do baru. Na co zwrócić uwagę?

Wyposażenie lokalu gastronomicznego musi spełniać kilka podstawowych zadań. Przede wszystkim powinieneś być w stanie swobodnie przestawiać je w innym miejscu. Ze względów praktycznych najlepiej sprawdzą się więc hokery na dwóch lub czterech nogach o lekkiej konstrukcji. O czym jeszcze dobrze pomyśleć zawczasu?

Forma pasująca do stylu wnętrza to nie wszystko. Meble powinny być wytrzymałe i stworzone z materiałów najwyższej jakości. Niektóre tkaniny, na przykład Aquaclean, pomogą zabezpieczyć się przed roztargnionymi gośćmi i spieszącymi się klientami. Wolniej się niszczą, są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Dowiedz się więcej: Aquaclean – poznaj zalety tego materiału

Hoker do baru na co zwrócić uwagę przy wyborze

Zobacz hokery tapicerowane Jadik

Szeroka oferta wysokich krzeseł barowych sprawia, że każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie. Poszukujesz czegoś naprawdę specjalnego? Chcesz samodzielnie zdecydować o materiale, obiciu i zdobieniach? Skontaktuj się z nami! Wypełnij specjalny formularz, powiedz, czego oczekujesz i ciesz się meblem dopasowanym do potrzeb!

 

Poprzedni artykuł

Okrągły stół drewniany do Twojego wnętrza

Więcej
Okrągły stół drewniany do Twojego wnętrza
Następny artykuł

Krzesła fotelowe do jadalni – jak je wybrać?

Więcej
Krzesła fotelowe do jadalni – jak je wybrać?