Minimalistyczna aranżacja wnętrz – jakie meble wybrać?

Minimalistyczna aranżacja wnętrz to prostota, ład i harmonia. Efekt zależy w dużej mierze od wyboru odpowiednich elementów wyposażenia. Liczy się zatem nie tylko ich charakter i funkcjonalność, ale też jakość materiału czy precyzja wykonania. Zastanawiasz się, jakie meble wybrać? Poznaj propozycje Jadik.

Minimalistyczna aranżacja wnętrz – jakie meble wybrać?

Minimalistyczna aranżacja wnętrz – meble na wymiar

Minimalistyczna aranżacja wnętrz wymaga pełnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, a więc możliwie najbardziej praktycznych, zindywidualizowanych elementów wyposażenia, ściśle dopasowanych zarówno do preferencji, jak i potrzeb klienta.

Prezentujemy kilka modeli z naszej oferty, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach utrzymanych w takiej stylistyce. Podobnie jak wszystkie meble tapicerowane Jadik, można je dowolnie personalizować; umożliwia to kontrolę rozmiaru czy rodzaju użytych materiałów.

Wybraliśmy kilka modeli z naszej oferty, które pomogą Ci osiągnąć minimalizm w Twoim wnętrzu.

Minimalistyczna aranżacja wnętrz – stoły drewniane Jadik

Jaki stół wybrać? Przede wszystkim – porządny, wykonany z drewna najlepszej jakości. Stół drewniany Balk ma gładką, jednolitą powierzchnię, mocną, klasyczną formę i piękny kolor. Biel sprawdzi się doskonale w minimalistycznych wnętrzach, podobnie jak brak dekoracji, które odwróciłyby uwagę od wysokiej klasy tworzywa.

Jeśli natomiast potrzebujemy wyrazistych, niebanalnych akcentów, które delikatnie ożywią aranżację, ale chcemy pozostać przy powyższej kolorystyce, możemy zdecydować się na drewniany stół Trunk Tripple. Jego wyjątkowy kształt koresponduje z precyzyjnym, surowym wykończeniem i doskonale sprawdzi się między innymi w przestrzeniach, którym brakuje zdecydowanego punktu centralnego. W takim charakterze wystąpi również drewniany stół Larry – prostokątny, piękny, ozdobi przestronną jadalnię, a nawet salę konferencyjną lub restaurację.

Poszukując optycznie lżejszych, bardziej subtelnych rozwiązań, możemy postawić na drewniany stół Angus. Jest nie tylko niepozorny i doskonale wyważony, ale też praktyczny. Doskonale sprawdzi się w każdej roli – począwszy od klasycznego stolika kawowego, po funkcjonalne miejsce pracy.

A na koniec – coś nietuzinkowego! Stół drewniany Jan Coffee ma nie tylko szczególną kolorystykę, ale też zdecydowaną, stabilną formę. Jest typowym meblem z charakterem, który ożywi surowe, minimalistyczne aranżacje.

Minimalistyczna aranżacja wnętrz – krzesła, sofy i hokery

Krzesło tapicerowane Buzz uważane jest za nieoficjalnego króla minimalizmu! Czarne, bukowe nogi i jaśniejsza tkanina tworzą przyjemny kontrast, a geometryczne kształty podkreślają solidność i prostotę wykonania. Podobnie jak krzesło tapicerowane Ashley – z pięknymi, dębowymi nogami i zaokrąglonym oparciem – jest uniwersalne. Sprawdzi się w przestrzeni prywatnej i publicznej; w jadalni, gabinecie i pokoju hotelowym.

Wykończenie nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz – restauracji, kawiarni, a może kinowej poczekalni – wymaga kilku dodatkowych elementów. Najlepiej, aby były nie tylko wygodne, ale też funkcjonalne. Swobodę użytkowania sofy Ria lub sofy Twist zapewnia brak podłokietników. Spore możliwości adaptacyjne zawdzięczają one formie i starannemu wykończeniu. Charakterystyczne wyeliminowanie zbędnych elementów dekoracyjnych możemy zaobserwować także w hokerze tapicerowanym Saar. Ciekawy kształt metalowych nóg i nieszablonowe oparcie mimo wszystko doskonale współgrają z ideową harmonią i prostotą.

Poprzedni artykuł

Stół drewniany – organizujemy miejsce do pracy w domu

Więcej
Stół drewniany – organizujemy miejsce do pracy w domu
Następny artykuł

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Więcej
Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?