Najczęstsze błędy w wyborze foteli i krzeseł do wnętrza

Meble tapicerowane są wielofunkcyjne. Zapewniają komfortowy wypoczynek, dostosowują się do potrzeb domowników i przez lata cieszą pięknym, niestandardowym wykonaniem. Warunek jest jeden: muszą być prawidłowo dobrane. Jakich błędów w wyborze foteli i krzeseł do wnętrza lepiej unikać?

Najczęstsze błędy w wyborze foteli i krzeseł do wnętrza

Krzesła i fotele są niewygodne

Prawdopodobnie spędzisz na nich naprawdę dużo czasu, oglądając telewizję, jedząc wspólne, rodzinne posiłki lub relaksując się z filiżanką kawy w dłoni. Nawet najpiękniejsze meble nie zdadzą się jednak na wiele, jeśli nie zostaną zaprojektowane z myślą o wygodzie przyszłych użytkowników. Krzesła i fotele, które nie spełniają tych standardów, szybko zaczną uprzykrzać Ci życie. Jak tego uniknąć? Nawet jeśli gustujesz w naprawdę nietypowych projektach, postaraj się pójść na kompromis. Gwarancją komfortowego wsparcia dla głowy i karku będą produkty z wysokim, idealnie wyprofilowanym oparciem. Jego kształt powinien odciążać kręgosłup podczas odpoczynku i zapewniać ergonomiczną pozycję.

Zastanów się też, jak umożliwić domownikom lub gościom maksymalną swobodę ruchu. Ogromne znaczenie będzie tu mieć przede wszystkim obecność podłokietników. W niektórych pomieszczeniach sprawdzą się te bardziej zabudowane, na których możemy położyć ręce podczas rozmowy. Innym razem jednak lepiej zupełnie z nich zrezygnować – szczególnie jeśli szukamy krzesła stosunkowo małego i kompaktowego. Zwróć też uwagę na optymalną miękkość i sprężystość siedziska. Co jeszcze się liczy? Jakich błędów w wyborze foteli i krzeseł do wnętrza powinniśmy unikać?

Jak wybrać fotele i krzesła do wnętrza

Krzesła i fotele mają nieprawidłowe wymiary

Wiele osób kupuje meble bez mierzenia tylko po to, by dowiedzieć się, że w praktyce zajmują one znacznie więcej miejsca lub zupełnie nie pasują do pozostałych elementów wyposażenia. Tymczasem przestrzeń, którą mamy do dyspozycji, liczba domowników oraz przyszłe zastosowanie będą mieć ogromne znaczenie dla szczegółów wykonania. Ze względów praktycznych w domowym gabinecie, kuchni lub niewielkiej jadalni sprawdzą się krzesła o lekkim stelażu, który umożliwia swobodne przestawianie. Jeżeli często zmieniasz ustawienie wszystkich mebli w pomieszczeniu, lepiej zrezygnuj też z masywnych, ciężkich foteli, których nie będziesz w stanie przesunąć samodzielnie.

Najłatwiej będzie ustalić rozmiar i liczbę siedzeń, jeśli wybrałeś już swój przyszły stół. Weź pod uwagę nie tylko jego wysokość, ale też szerokość. Na każde miejsce siedzące warto zarezerwować przynajmniej 60 cm. Siedzenie powinniśmy móc swobodnie chować pod blatem. Problemów nie może też sprawiać odsuwanie go podczas wstawania. Żeby uniknąć częstych błędów w wyborze foteli i krzeseł do wnętrza, czasami najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego producenta. Specjaliści przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy zamówienia i pomogą właściwie je spersonalizować, a następnie wykonają meble na wymiar.

Dowiedz się więcej: Kiedy zamawiać meble na wymiar?

jakich błędów w wyborze foteli i krzeseł do wnętrza unikać

Krzesła i fotele nie pasują do stylu pomieszczenia

Na zdjęciu wszystkie meble prezentują się pięknie. Problem pojawia się wtedy, kiedy odważne kolory, nietypowe odcienie drewna lub fantazyjne wzory wyglądają zupełnie nie na miejscu w nowoczesnym,  funkcjonalnym salonie lub przytulnej sypialni. Działa to również w drugą stronę. Czasami do ideału brakuje nam tylko kilku charakterystycznych elementów, takich jak przeszycia, pikowania, wcięcia w oparciach lub kontrastowe lamówki. Nie bój się proponować producentowi rozwiązań, które sprawią, że projekt będzie znacznie lepiej pasować do aranżacji.

Pamiętaj jednak, że unikalny kształt powinien iść w parze z funkcjonalnością. Wprowadzając modyfikacje, uwzględnij więc również rodzaj zastosowanych materiałów. Najlepiej, jeśli będą wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji i odporne na ścieranie. W ten sposób siedzenia będzie można szybko wyczyścić, nie uszkadzając przy tym tkaniny tapicerskiej. Zastanów się, jakie kolory i struktury sprawdzą się we wnętrzu. Krzesła Jadik mogą być obite klasyczną, piękną skórą lub jej ekologicznym odpowiednikiem, a także welurem, sztruksem, żakardem lub flori.

Dowiedz się również: Praca w tapicerni. Jak powstają krzesła tapicerowane Jadik?

Fotele i krzesła tapicerowane - jak wybrać

Najczęstsze błędy w wyborze krzeseł i foteli do wnętrza

Wyposażenie wykonane z materiałów niskiej jakości błyskawicznie straci swój urok. Wytarta tapicerka lub obity stelaż muszą być natychmiast wymienione, jeśli chcemy, aby meble nadal wyglądały reprezentacyjnie. Generuje to dodatkowe koszty i może okazać się szczególnie kłopotliwe dla domowników. Jak tego uniknąć? Kluczem do sukcesu jest zebranie wiarygodnych, kompleksowych informacji o produkcie na długo przed zakupem. Lepiej unikać też oferty popularnych sieciówek, które nie słyną ze stabilnej, wytrzymałej konstrukcji lub starannie wyselekcjonowanych materiałów. Co jeszcze będzie mieć znaczenie?

Do najczęstszych błędów w wyborze foteli i krzeseł do wnętrza z całą pewnością należy również ignorowanie potrzeb związanych ze stylem życia. Posiadasz zwierzęta domowe lub małe dzieci, a Twoim priorytetem jest wydajne i proste czyszczenie obicia? Najlepiej, jeśli weźmiesz to pod uwagę już podczas pierwszych konsultacji z producentem.

Nie potrafisz podjąć decyzji na własną rękę? Sprawdź ofertę marki Jadik wypełnij formularz kontaktowy, aby skorzystać z pomocy naszych ekspertów.

Poprzedni artykuł

Oryginalny stół drewniany do każdego wnętrza. TOP3 od Jadik

Więcej
Oryginalny stół drewniany do każdego wnętrza. TOP3 od Jadik
Następny artykuł

Krzesła tapicerowane do restauracji. 5 propozycji

Więcej
Krzesła tapicerowane do restauracji. 5 propozycji