Naturalne stoły drewniane

Naturalne stoły drewniane nie bez powodu są synonimem luksusu, trwałości i ponadczasowej elegancji. Szukasz idealnego mebla do swojego wnętrza? Opowiadamy wszystko, co musisz wiedzieć o ich produkcji, prawidłowym wyborze oraz pielęgnacji.

Naturalne stoły drewniane

Naturalne stoły drewniane. Rodzaje drewna

Naturalne stoły drewniane swój unikalny charakter zawdzięczają nie tylko założeniom projektowym, metodzie wykończenia lub dedykowanym procesom obróbki, ale przede wszystkim – użytym materiałom. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drewna do produkcji mebli. Każdy z nich posiada nieco inne właściwości: typową strukturę usłojenia, naturalną barwę, właściwą im wytrzymałość czy też odporność na ścieranie lub twardość. Wybór odpowiedniego surowca może mieć decydujące znaczenie dla żywotności oraz estetyki wyposażenia, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jakie właściwie masz możliwości. Oto podstawowe informacje o trzech najbardziej popularnych gatunkach drewna używanego do produkcji stołów.

  • Dąb. Niezwykle mocny, wytrzymały i długowieczny, dąb jest znacznie mniej podatny na zużycie, pęknięcia oraz wypaczenia pod wpływem światła słonecznego. Charakteryzuje się pięknym, gęstym usłojeniem. Materiał ten nie odkształca się łatwo, nie kurczy z biegiem czasu i pozostaje odporny na wchłanianie wody.
  • Orzech amerykański. Idealne dla wysokiej klasy stołów oraz eleganckich mebli, drewno orzechowe jest sprężyste, twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tym, co je wyróżnia, jest oczywiście bogata, ciemnobrązowa barwa, a także piękna faktura słojów.
  • Jesion. Naturalny, słoneczny kolor, proste i delikatne słoje oraz piękne odcienie beżu. Jesion to nie tylko bardzo atrakcyjna wizualnie, ale też jedna z najtwardszych odmian drewna. Długą historię w branży meblarskiej zawdzięcza swoim doskonałym właściwościom wykończeniowym, elastyczności i wytrzymałości. Niestety, jednocześnie należy on do grupy gatunków najmniej odpornych na niekorzystne warunki zewnętrzne.
naturalne stoły drewniane rodzaje drewna
Naturalne stoły drewniane Jadik rodzaje drewna

Na czym polega produkcja naturalnych stołów drewnianych?

Doświadczony producent podczas każdej realizacji kieruje się funkcjonalnością oraz estetyką swoich mebli. Najważniejsze, aby doskonale prezentowały się we wnętrzach, a ich jakość nie budziła żadnych wątpliwości. Oczywiście piękne, naturalne drewno ma szansę zamienić się w dobrze wykonany mebel tylko dzięki pasji, zaangażowaniu oraz fachowej wiedzy naszych ekspertów.

Chociaż pierwsze trudności pojawiają się już podczas wstępnej selekcji surowców, nie ustajemy w wysiłkach, aby wybierać wyłącznie drewno najwyższej jakości oraz w odpowiedni sposób przygotować je do produkcji. Samodzielnie dbamy też o proces sezonowania i suszenia, dzięki czemu możemy zachować pełną kontrolę nad kondycją oraz właściwościami naszych materiałów. To, jakie będą ich wymiary, zależy oczywiście od ich późniejszego zastosowania. Do niektórych realizacji przydają się również kawałki o specjalnej, jednolitej strukturze, które da się uzyskać za pomocą tzw. cięcia blokowego.

Przeczytaj również: Jak powstał stół Drexler?

tworzenie naturalnych stołów drewnianych jadik

Naturalne stoły drewniane Jadik. Piękno, jakość, precyzja

Najważniejszym krokiem podczas produkcji naturalnych stołów drewnianych są pierwsze rozmowy z naszymi klientami. Wszystkie meble z naszej kolekcji powstają na specjalne zamówienie. Oznacza to, że w razie potrzeby możemy dowolnie zmodyfikować ich wymiary, a także wybarwienie blatu lub pozostałe szczegóły wykończenia. Dopiero po uzyskaniu tego typu wytycznych możemy zabrać się do pracy.

Bardzo często budowę zaczynamy od nóg, które należy m.in. wytoczyć według wzoru. Następnie przechodzimy do przygotowanego w jednym z dwunastu oferowanych kolorów blatu, który musi mieć też konkretne rozmiary i kształty. Ponieważ ściśle przestrzegamy kolejności zleceń, czasami na gotowy mebel trzeba poczekać do sześciu tygodni.

Więcej informacji o tym, jak tworzymy nasze meble, znajdziesz w artykułach: Jak powstają drewniane stoły? Historia kawałka drewna oraz Praca w tapicerni. Jak powstają krzesła tapicerowane Jadik?.

Krzesła drewniane tapicerowane do salonu jak wybrać

Podpowiadamy, jak zadbać o naturalne stoły drewniane, aby jeszcze długo cieszyć się ich klasycznym wyglądem.

Jak dbać o stoły drewniane? Czyszczenie i pielęgnacja

Chociaż nie da się zaprzeczyć, że precyzyjne wykonanie oraz odpowiednio dobrany rodzaj drewna mają ogromne znaczenie, na żywotność każdego mebla wpływa również… sposób użytkowania. Jeśli chcesz zachować naturalny stół drewniany w doskonałej kondycji, zadbaj o odpowiednie czyszczenie i pielęgnację. O czym warto pamiętać? Na samym początku warto upewnić się, że mebel nie jest narażony na działanie światła słonecznego oraz nagłe zmiany temperatury. Koniecznie trzeba go też zabezpieczyć przed możliwymi uszkodzeniami, szczególnie jeśli w domu przebywają zwierzęta. Czego używać do mycia? Na co dzień sprawdzi się miękka, sucha ściereczka, którą warto dokładnie przetrzeć wszystkie części stołu. A jeśli zdarzy się wypadek, możesz pozbyć się najbardziej intensywnych zabrudzeń za pomocą kilku kropel płynu do mycia naczyń. Unikaj natomiast szorstkich gąbek, ścierających detergentów i środków do konserwacji, a także długotrwałego kontaktu z wodą.

Pomocne wskazówki i porady znajdziesz w artykule: Jak dbać o stół z naturalnego drewna?.

Stoły drewniane od producenta – dlaczego warto?

Niezależnie od tego, czy poszukujesz funkcjonalnego stołu do jadalni, który bez problemu pomieści całą rodzinę, czy też wytrzymałego i utrzymanego w konkretnym stylu mebla w sam raz do przytulnej kawiarni lub restauracji, musisz trzymać się kilku podstawowych kryteriów wyboru. W przeciwnym wypadku bardzo szybko okaże się, że stół nie pasuje do pomieszczenia, ma nieodpowiednie wymiary lub naprawdę niską jakość. Żeby uniknąć kosztownych błędów lub nieporozumień, najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonego producenta, który przygotowuje wyposażenie na wymiar oraz z wytrzymałych, starannie dobranych materiałów. To najlepsza gwarancja, że efekt końcowy spełni wszystkie Twoje oczekiwania, a naturalny stół drewniany zachowa swoją doskonałą kondycję jeszcze przez wiele lat od zakupu. Na co warto się zdecydować?

Chociaż w naszej ofercie nie brakuje nowoczesnych mebli, które przyciągają uwagę ciekawą formą, potrafimy również docenić te bardziej tradycyjne rozwiązania. Podobnie uważają nasi klienci, którzy od wielu lat do swoich wnętrz wybierają właśnie Drexler, czyli jeden z pierwszych stołów w naszej kolekcji. Pomysł był prosty: wyszlifowany, rustykalny blat oraz popękane, toczone nogi. Na szczęście projekt okazał się strzałem w dziesiątkę, a wyjątkowa struktura drewna z widocznymi słojami, sękami i pęknięciami stała się ozdobą wielu topowych aranżacji.

stół drewniany czy laminowany - co wybrać

Naturalne stoły drewniane Jadik. Te meble mogą Ci się spodobać!

  • Gloria – Delikatny wygląd czy mocna, stabilna konstrukcja? Na szczęście nie musisz już dłużej wybierać pomiędzy lekką formą a solidną budową, która przywodzi na myśl najbardziej klasyczne projekty. Szukasz niskiego stolika kawowego, okrągłego stołu do kuchni, a może praktycznego mebla do jadalni? Specjalnie dla niezdecydowanych powstał stół Gloria dostępny w kilku podstawowych wariantach, które pasują do pomieszczeń o najróżniejszym charakterze.
  • Trunk – Naturalny blat z oflisem oraz charakterystyczna metalowa noga to jego znaki rozpoznawcze! Rodzina stołów Trunk, Trunk Country oraz Trunk Oval została zaprojektowana dla wszystkich wnętrz, w których liczy się niebanalny styl, wygoda użytkowania i dużo wolnego miejsca na nogi gości. Oprócz idealnego mebla do jadalni, w kolekcji znajdziesz też okrągły stolik oraz drewnianą ławę, która będzie ciekawą alternatywą dla tradycyjnych siedzisk.

Szukasz wysokiej jakości wyposażenia do wnętrz prywatnych, kawiarni lub restauracji? Przekonaj się, co jeszcze znajdziesz w kolekcji naturalnych stołów drewnianych marki Jadik i skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby dopasować je do swoich oczekiwań.

Drewniany stół rozkładany dla dużej rodziny
Poprzedni artykuł

5 foteli, które zajmują mało miejsca

Więcej
5 foteli, które zajmują mało miejsca
Następny artykuł

Meble do wnętrza w stylu coastal

Więcej
Meble do wnętrza w stylu coastal