Stół drewniany do restauracji – na co zwrócić uwagę?
Stół drewniany do restauracji nie może być przypadkowym meblem. To przy nim Twoi goście jedzą, piją, rozmawiają, pracują. Chcesz umilić im czas w lokalu i zdobyć opinię miejsca idealnego na spotkania? Poświęć chwilę i dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze stołu.
Każdy restaurator marzy o otwarciu lokalu, który przyciągnie tłumy. Jeśli dopiero zaczynasz, a potencjalni klienci nic nie wiedzą na temat jakości serwowanego menu, musisz zachęcić ich do odwiedzin. W jaki sposób? Stwórz aranżację, która zainteresuje przechodniów i sprawi, że będą chcieli wejść do tego fantastycznego miejsca, w którym usiądą na nieziemsko wygodnych krzesłach lub fotelach przy idealnie dopasowanych stołach. Tylko co to właściwie oznacza?
Wybierając stół drewniany do restauracji, zwróć uwagę na…
Stół to miejsce spotkań. Siadamy przy nim, by wspólnie zjeść posiłek, uciąć miłą pogawędkę ze znajomymi, wpaść w wir pracy, omówić tematy biznesowe czy dobić targu. Bez stołu naprawdę trudno się obejść, prawda? To samo myślą Twoi goście, gdy odwiedzają restaurację. Niezależnie od jej charakteru i menu, idealnie dopasowany stół drewniany do restauracji powinien spełniać następujące kryteria:
Chcesz odnieść sukces? Nie wybieraj między estetyką a wygodą, tylko postaw na rozwiązania, które je łączą.
- Kształt– Stół do restauracji może być okrągły, kwadratowy lub prostokątny, a jego forma zależy od wielkości lokalu i miejsc siedzących. Jeśli dysponujemy małą ilością miejsca, świetnie sprawdzą się stoliki okrągłe lub kwadratowe, przy których mogą usiąść 2 osoby. W przypadku dużych przestrzeni i lokali nastawionych na przyjęcia okolicznościowe warto wybrać stoły prostokątne lub okrągłe dla minimum 4 osób. Mała wskazówka: przed dokonaniem wyboru rozrysuj na planie sali różne układy stołów, wybierz najlepszy i na tej podstawie szukaj odpowiednich modeli.
- Rozmiar – Podczas jedzenia lub picia, każdy gość powinien mieć zapewnione miejsce o szerokości ok. 60-70 cm. To pozwoli na swobodne manewrowanie sztućcami bez walki na łokcie z sąsiadem. Kelnerzy także będą wdzięczni – więcej miejsca znacząco wpłynie na szybkość i jakość obsługi. Wysokość stołu musi być dopasowana do wysokości siedzisk, standardowo jest to ok. 75-80 cm.
- Styl – Każdy element wnętrza powinien podkreślać jego wyjątkowy charakter i nie inaczej jest ze stołami restauracyjnymi. Źle dobrane meble zaburzą harmonię i wpłyną na ogólny odbiór miejsca. Jeśli urządzasz lokal w nowoczesnym stylu, postaw na stoły z metalowymi nogami i drewnianymi blatami (np. model Piece lub Beam). W klasycznych, eleganckich miejsc sprawdzą się stoły całe z drewna (np. model Drexler lub Portland).
Stół restauracyjny musi być praktyczny i estetyczny
Stół restauracyjny musi być solidny, stabilny i łatwy w utrzymaniu w czystości, inaczej będziesz miał więcej problemów niż pożytku. W popularnych, chętnie uczęszczanych restauracjach obsługa ma o wiele mniej czasu na posprzątanie stołu po odejściu klientów, bo zaraz pojawiają się nowi. Dlatego zwróć uwagę na jego blat. Powinien być zaimpregnowany, odporny na zarysowania i odbarwienia. A jeśli stół ma stać także na zewnątrz, np. w ogródku gastronomicznym, tym bardziej powinien być odporny na działanie czynników zewnętrznych.
Pamiętaj także, że restauracja to nie kawiarnia i tutaj nie sprawdzą się miękkie sofy z niskimi stolikami. Oczywiście, możesz stworzyć taka strefę chilloutu, np. dla gości oczekujących na wolny stół lub takich, co wpadli tylko na szybką kawę lub deser. Jednak podstawą są solidne stoły restauracyjne, przy których można komfortowo zjeść dwudaniowy posiłek.
Dlaczego stół drewniany jest dobrym wyborem?
W prawdziwym drewnie jest coś szlachetnego i unikalnego. Dodaje meblom charakteru, podnosi ich wartość, korzystnie wpływa na jakość oraz solidność. Każdy, kto pracuje z drewnem, ma do niego ogromny szacunek. W firmie Jadik tworzymy meble od 1987 roku, nieustannie odkrywając piękno oraz potencjał tego naturalnego surowca. W naszej ofercie znajdziesz klasyczne stoły drewniane do restauracji oraz nowoczesne modele, w których łączymy drewno z metalem.