Nowoczesne meble do biura

Sposobów na aranżację biura jest tak wiele, ile istnieje definicji funkcjonalnego, luksusowego wnętrza. Co zrobić, aby się w tym nie pogubić? Mamy dla Ciebie rozwiazanie! Oto kilka wskazówek, dzięki którym dobierzesz nowoczesne meble do biura lub domowego gabinetu.

Nowoczesne meble do biura

Dopasuj meble do charakteru biura

Kompleksowo umeblowane gabinety do pracy administracyjnej, sale konferencyjne, stanowiska pracy indywidualnej lub zbiorowej, a także punkt szybkich spotkań. Najlepiej, jeśli przestrzeń biurowa jest podzielona na kilka mniejszych stref. Jak tego dokonać? Pierwszym krokiem do sukcesu jest oczywiście dobry projekt, który ułatwia komunikację i pomaga efektywnie wykorzystać otoczenie. W środku musi się znaleźć wystarczająco dużo miejsca nie tylko do wykonywania zadań, ale też odpoczynku i nieformalnych spotkań biznesowych. Oczywiście każdy dział potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Ponadczasowe drewniane stoły, biurka, fotele tapicerowane i hokery pomogą stworzyć wygodne, zdrowe środowisko, które sprzyja koncentracji oraz sprawnemu przepływowi informacji.

Wolisz tradycyjne biuro komórkowe? A może stawiasz na bardziej otwarte lub zróżnicowane koncepcje? Jeszcze zanim rozpoczniesz poszukiwania praktycznych i nowoczesnych mebli do biura, lepiej dobrze się zastanów, w jaki sposób chcesz zorganizować przestrzeń. Pamiętaj, że najważniejsze tutaj są potrzeby pracowników. Podczas gdy niektóre rozwiązania sprawdzą się w przypadku osobnych, wydzielonych sekcji, inne będą pasować do części wspólnych oraz wnętrz typu open space. Zastanawiasz się, o czym jeszcze warto pamiętać? Zobacz kilka przydatnych wskazówek, jak wybrać meble do pracy samodzielnej lub w zespole.

Przeczytaj również: Stół drewniany – organizujemy miejsce do pracy w domu

Nowoczesne meble do biura

W dobie walki o jeszcze lepszy komfort pracy ergonomiczne rozwiązania to podstawa. Podpowiadamy, jak urządzić biuro, aby zadbać o potrzeby swoich pracowników.

Trzymaj się zasad ergonomii

Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji zdecydowanie nie sprzyja zdrowiu. Właśnie dlatego coraz bardziej popularne są rozwiązania, które umożliwiają pełną swobodę ruchu, dają sygnał do aktywności i poprawiają metabolizm. Na co warto się zdecydować, żeby uniknąć bólu pleców i karku, a w dalszej perspektywie choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa? Odpowiedzią na typowe dolegliwości pracowników, którzy wiele czasu spędzają przy komputerze, są stanowiska do pracy na stojąco. Dla lepszych efektów należy korzystać z nich przynajmniej przez dziesięć minut na każdą godzinę pracy. Chcesz mieć pełną kontrolę nad tym, jak będą wyglądać? Skorzystaj z oferty sprawdzonego producenta, który wszystkie nowoczesne meble do biura przygotuje na indywidualne zamówienie.

W skład standardowego wyposażenia gabinetów oraz sal konferencyjnych mogą również wejść wysokie stołki, czyli hokery, które zapewniają tylko lekkie podparcie. Ich siła tkwi w modnym designie i praktycznej, wygodnej konstrukcji, która jak nic innego pomaga utrzymać prawidłową postawę i sprawia, że możemy wykonywać obowiązki w pełnym skupieniu. Oczywiście każdy projekt musi mieć odpowiednie parametry. Podczas zakupu zadbaj nie tylko o proporcjonalną do stołu wysokość siedziska, ale też sposób umiejscowienia podpórki dla nóg. Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie: Jak dobrać hokery do wnętrza?.

Wielofunkcyjne i ergonomiczne meble pozwalają na jeszcze lepsze wykonywanie obowiązków. Chcesz stworzyć środowisko, w którym każdy będzie chętnie pracować? Zobacz, jakich błędów lepiej unikać.

Unikaj podstawowych błędów

Chociaż niektóre błędy są nieszkodliwe, inne mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Właśnie dlatego meble biurowe powinny być dobrane wyjątkowo starannie. Czego koniecznie musisz się wystrzegać? Przede wszystkim mebli zrobionych z nieodpowiednich materiałów. Każdy model musi być odporny na uszkodzenia, wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości. Równie ważne jest też dostosowanie ich parametrów do potrzeb pracowników. Kupujesz całe wyposażenie za jednym zamachem? Zachowanie indywidualnego podejścia wydaje się niemożliwe? W takiej sytuacji najlepiej trzymać się paru uniwersalnych zasad, które pomogą dobrać kształt i wielkość stołów drewnianych, biurek oraz foteli.

Pamiętaj, że wszystkie stanowiska muszą mieć na tyle duży blat, aby bez problemu pomieścić dokumenty, podręczne akcesoria i sprzęt elektroniczny. Bardzo ważny jest też układ nóg, który nie powinien przeszkadzać w dostawianiu i wysuwaniu krzesła oraz przyjmowaniu wygodnej pozycji. Co jeszcze się liczy? Oczywiście ergonomiczne siedzenie, na przykład takie z podłokietnikami! Dobrze, jeśli jego oparcie jest wyprofilowane w taki sposób, aby dotykało łopatek i przylegało do lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Dowiedz się więcej: Krzesła konferencyjne – wizytówka Twojej firmy

Nowoczesne meble do biura – jak je wybrać?

Według badań wystarczy zaledwie kilku sekund, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Jeszcze mniej czasu potrzeba, aby zrazić nowych pracowników i skutecznie odstraszyć parterów biznesowych. Chcesz uniknąć przykrych niespodzianek? Potraktuj zakup mebli do biura jak inwestycję. Tylko wtedy zyskasz gwarancję, że jeszcze przez wiele lat będą wizytówką Twojej firmy. Jak je wybrać? Jeśli podobnie jak my nie lubisz iść na kompromisy, postaw na meble stworzone na wymiar z wysokogatunkowych materiałów. Możliwości masz mnóstwo!

Najważniejsze, aby ich kolor, faktura i parametry pasowały do aranżacji wnętrza. Cenisz bardziej klasyczny wystrój? Sprawdź, jakie stoły drewniane, krzesła i fotele oferujemy oraz powiedz naszym ekspertom, czego dokładnie potrzebujesz! Lubisz śmiałe połączenia i nowoczesne rozwiązania? A może szukasz czegoś specjalnego do domowego gabinetu? Specjalnie z myślą o Tobie poszerzyliśmy nasz asortyment o biurko Study z blatem o nieregularnej formie i solidnymi, ciemnymi nogami.

Jesteś zainteresowany? Zobacz, co jeszcze znajdziesz w kolekcji Jadik i skontaktuj się z nami, aby dopasować szczegóły zamówienia.

 

 

Poprzedni artykuł

Jak zabezpieczyć meble tapicerowane przy remoncie?

Więcej
Jak zabezpieczyć meble tapicerowane przy remoncie?
Następny artykuł

Praca w tapicerni. Jak powstają krzesła tapicerowane Jadik?

Więcej
Praca w tapicerni. Jak powstają krzesła tapicerowane Jadik?